Во живо

Македонија

Најнови вести

Владата ги утврди законите за имплементација на че...

Владата на денешната 14-та седница го утврди Предлог-законот за финансиска поддршка на работодава...

Љубчо Георгиевски во Софија се сретна со Захариева...

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-Народна Љубчо Георгиевски денеска остварил средба со министер...

Прифатена оставката на Јовановска, мандатот на Тоз...

Владата вечерва на седница донесе повеќе одлуки за именувања на директори, в.д. директори и члено...

Никола Поповски позитивен на ковид 19

Поранешниот министер за надворешни работи од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Никола Попоски вечерва соопшт...

Дурловски го напушта Собранието

Пратеникот на „Коалицијата за Обнова на Македонија“ Игор Дурловски, вечерва напиша на...

Владина седница - на дневен ред кадровски решенија...

Попладневно нова владина седница според потврдени информации најавени се именувања и разрешувања ...

Шекеринска: Благодарност до НАТО за помошта од 1,4...

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска, преку видео - конференциска врска,  учествуваше ...

Заев: Ќе направиме се, колку што е можно порано да...

Нема да дозволиме нови пречки за почеток на преговорите со ЕУ во декември. Ова го порача премиеро...

Милошоски за тв 24: За Карачанов требаше Македониј...

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа посочи дека проблемот со Бугарија и наја...