Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Финската Влада поднесе оставка


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг синоќа од Варшава упати апел до Русија да го почит...


Американскиот претседател Доналд Трамп побара од Пентагон да најде воени објекти што би можеле да...


Камион, кој превезувал мигранти од Централна Америка се преврте на автопат во јужниот дел на Мекс...


Американскиот претседател Доналд Трамп изјави денеска дека ќе биде разочаран ако се покажат точни...


Приштина со платформата усвоена за дијалог со Белград испраќа порака дека тоа е крај на дијалогот...


Косовското Собрание  ја усвои Платформата на државниот тим за преговори со Б...


Перуански карикатурист од дневниот весник „Ла Република“, преку карикатура илустрирал...


Против сите странски финасиски организации кои му помагаат на венецуелскиот претседа...


Членките на Европската унија едногласно го отфрлија предлогот на Европската комисија на „цр...