Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Бомба пред домот на грчки јавен обвинител


Во пожарите од невидени размери кој од четвртокот беснеат во Калифорнија, загинаа повеќе од 30 лу...


Ставот дека Нова демократија нема да гласа за ратификација на Договорот од Преспа, ниту во овој, ...


Пронајдени се телата на уште шест лица кои загинаа во пожарите во Калифорнија, со што смртниот би...


Една година откако ја обвини Москва за воена агресија и мешање во изборите, британската премиерка...


Климата што се создава во грчкото општество е дека Договорот од Преспа е во корист на земјата и п...


Земјотрес со интензитет од пет степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во југозапа...


Едно лице е убиено на местото на инцидентот во Мелбурн, каде полицајци застрелаа напаѓач со нож.<...


Вооружен напаѓач отвори оган во бар во Калифорнија убивајќи над 10 л...


оранешниот сопственик на „Агрокор“ Ивица Тодориќ, против кого е покрената истрага пор...