Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Кина ги отфрли критиките на разузнавачкиот сојуз „Пет очи“ во врска со Хонг...


Мексиканскиот Сенат одобри закон со кој се легализира канабисот, што отвора пат за создавање на н...


Американската веб-страница за вести „БазФид“ ќе ја преземе контролата над својот дома...


Новоизбраниот претседател на САД, демократот Џозеф Бајден, победи и во сојузната држава Џорџија н...


Неколку лица беа повредени синоќа во напад со нож во западниот германски град Оберхаузен. Осомнич...


Гувернерот на Калифорнија, Гевин Њусам нареди воведување т.н. полициски час од утре во поголемиот...


Високиот претставник на Светската здравствена организација, Мајк Рајан, предупреди дека вакцините...


Бугарија ги почитува своите соседи и има интерес за европска интеграција на земјите од Западен Ба...


Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ, на денешната владина седница потврди дека Штабот за циви...


Градоначалникот на Њујорк, Бил де Блазио, објави дека јавните училишта од денеска ќе бидат затвор...