Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Курц на средба со Трамп во Белата куќа на 20 февруари


Најмалку 39 лица починаа, а 27 се разболеа во неколку села во северниот дел на Индија, откако пие...


Американскиот претседател Доналд Трамп денеска најави дека неговата втора средба со севернокорејс...


„Жолтите елеци” најавуваат нови демонстрации низ цела Франција, со што ова ќе биде&nb...


Во грчкиот Парламент започна гласањето за ратификација на Протоколот за членство во НАТО. Со проз...


До неодамна коалициските  партнери во грчката влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос, си упат...


Во грчкиот Парламент се одржува пленарна седница за ратификација на Протоколот за...


Најмалку шест лица загинаа во невремето што вчера го погоди Рио де Женеиро, предизвикувајќи хаос ...


На Нов Зеланд во тек е евакуација на 700 жители од градот Вејкфилд, на Јужниот Остров, поради шум...


Косовскиот премиер Рамуш Харадинај изјави дека ниту шефот на државата Хашим Тачи, ниту тој, не се...