Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Сенатот на САД не постигна договор за спречување на делумната блокада на Ад...


Најмалку 168 лица загинаа, а над 745 се повредени минатата ноќ при налет на цунами во крајбрежнит...


Романија за време на нејзиното шестмесечно претседавање со ЕУ на почетокот на следната година фок...


Во САД од полноќ стапи на сила делумна блокада на работата на Владата, по неуспешните преговори н...


Во Франција денеска ќе се одржи шести по ред протест на „жолтите елеци“, поради што п...


Најмалку 21 лице загина, а 15 се повредени кога автобус со студенти и инструктори слета од автопа...


Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис во февруари идната година се повлекува од функцијат...


Интеграцијата на земјите од Западниот Балкан во Европската унија е единствениот начин на кој може...


Страотен судар се случи утрово околу 7.35 часот во селото Долно Меѓурово кај Ниш кога воз удри во...


Грчкиот премиер Алексис Ципрас денеска ќе допатува во посета на Србија, при што е предвидена него...