Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

„Курир“: Албанската мафија испрала една и пол милијарда евра во Србија


Најновото истражување на Центарот за евроатлантски студии (ЦЕАС) покажува дека 11 отсто од граѓан...


Шест лица се повредени денеска кога еден маж со автомобил удрил во ѕид на Методист...


Бројот на загинатите во цунамито во Индонезија достигна 281 жртва, повредени се 1.016, а 57 луѓе ...


Во текот на ова календарска година евидентиран е рекорден број поднесени барања за азил од страна...


Спасувачките тимови во Индонезија секоја минута наоѓат безживотни тела. Бројот на загинати во вул...


Најмалку 222 лица загинаа, а над 840 се повредени минатата ноќ при налет на цунами во крајбрежнит...


Македонската државјанка С.Т., која беше тешко повредена во несреќата  кај Лесковац кога од п...


Две новинарки на француската држaвна телевизија Франс 2 синоќа беа нападнати од група учесници на...


Неколку илјади Романци синоќа учествуваа на протесна прошетка низ улиците на Букурешт, одбележува...