Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Москва: Одложени 49 авионски летови, а 16 се откажани поради снег


Ситуацијата за Србите на Косово е се потешка бидејќи Приштина најверојатно до Нова година нема да...


Сетете се на сиромашните и не бидете материјалисти, порача папата Франциско по повод Божик. Франц...


Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека Саудиска Арабија прифатила наместо САД да пону...


Сојузниот американски судија во Вашингтон и наложи на Северна Кореја да плати 500 милиони долари ...


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го поканил американскиот колега Доналд Трамп да ја посет...


Денеска истекува рокот за поднесување барања за амнестија за настаните во Собранието од 27 април ...


Американскиот министер за одбрана во заминување Џејмс Матис ја потпишал наредбата за повлекување ...


Бројот на загинатите во цунамито во Индонезија достигна 373 лица, повредени се 1.459, а 128 се во...