Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Претседателот на Мексико внимателен по заканата од Трамп за границата


Научниците соопштија дека индонезискиот вулкан Анак Кракатау, кој пред една недела еруптираше и п...


При вчерашната експлозија на бомба поставена на пат во близина на Пирамидите од Гиза загинаа најм...


При експлозија на бомба поставена на пат во близина на Пирамидите од Гиза загинаа најмалку две ли...


Блокадата на американската администрација трае веќе шест дена, но ќе продолжи и во текот на следн...


Претседателот на Косово Хашим Тачи го потпиша денеска указот за трите закони со кои започнува тра...


Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа изјави дека нема за што да разговара со претставници...


Земјотрес со јачина од 5.8 степени по Рихтеровата скала денеска ја потресе источната индонезиска ...


Оваа година 63 новинари го загубија животот додека ја извршувале својата работа, а слободата на м...


Возило на косовската полиција удри во автобус  кој превезувал ученици од српска националност...