Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Апсења во Бања Лука на протестот „Правда за Давид“


Во текот на 2018 година ширум светот се убиени вкупно 94 новинари и медиумски работници, што е за...


Претседателот на Србија, Александар Вучиќ по синоќешните масовни граѓански протести во Белград, д...


Рускиот претседател Владимир Путин испрати денеска новогодишна порака до американскиот колега Дон...


Американците веќе изразија подготвеност да организираат церемонија за потпишување договор меѓу Бе...


Во албанскиот град Елбасан, во вооружен напад врз возило во движење убиени се три лица, меѓу нив ...


Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер изјави дека Брисел не се обидва да ја задржи...


Американскиот претседател Доналд Трамп на Твитер објави дека имал долг и многу корисен телефонски...


Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во Врање им порача на своите политички противници д...


Многу милијардери изгубија дел од своето богатство поради турбулентната година, а најголем губитн...