Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Бројот на жртвите во Магнитогорск се зголеми на 33


Италијанската полиција соопшти дека на автопат во јужна Италија од блиндирано возило се украдени ...


Американскиот државен секретар Мајк Помпео синоќа изјави дека САД се многу загрижени поради зголе...


Дете од 14 години со четири промили алкохол во крвта, на новогодишната ноќ кршело се пред себе во...


Претседателот на Русија Владимир Путин е светски лидер во кој граѓаните на Србија имаат најмногу ...


Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа изјави дека добил „прекрасно писмо“ од ...


Со кука и импровизирано јаже, двајца затвореници вчера побегнале од атинскиот затвор „Корид...


На Силвестрово, во Загреб уапсен е 72-годишен екс-член на италијанската банда „Мала дел Бре...


Бројот на загинати при уривање на станбен блок во рускиот град Магнитогорск се искачи на 16, отка...


Се случила тешка железничка несреќа во Данска на мост кој ги спојува островите Зеланд и Фин.

...