Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Хакери украле милиони податоци од Меркел, Штајнмаер и други политичари во Г...


Неидентификуван Австралијанец денеска со џип удрил во автомобил на сиднејската полиција, грабнал ...


Најмалку шест лица загинаа откако во Њу Делхи се урна дел од зграда по експлозија на плинска боца...


Од североисточнит дел на Европа на Балканот вчера пристигна студен бран кој ќе се задржи пет дена...


Сообраќаен колапс во Белград, населби во Сараево без електрична енергија, силна бура во Сплит, пр...


Осомничените за убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги денеска првпат се појавија пред судо...


Еден од неформалните лидери на Движењето жолти елеци,  Ерик Друе синоќа е приведен во Париз ...


Претседателот на Србија Александар Вучиќ е најпопуларен политичар во 2018 година, покажуваат резу...


Во голем дел од западниот дел на Америка падна снег, кој паѓал дури и во пустините во Аризона. Продолжи со читање


Бројот на загинати при уривањето на станбен блок во рускиот град Магнитогорск се зголеми на 33, а...