Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Седуммина повредени во пукање во училиште во Денвер


Украинските граничари вчера во Одеса запленија рекордна испорака на кокаин од Колумбија, а вкупно...


Врховната изборна комисија на Турција со седум гласа „за“ и чертири гласа „прот...


Една жена е уапсена откако фрлила јајце врз австралискиот премиер Скот Морисон за време на настан...


Тринаесет лица вчера загинаа кога приватен авион се урна во реонот помеѓу Невада и Монтереј, сооп...


На московскиот аеродром Шереметјево, во страотна трагедија загинаа 41 лице, меѓу кои и две деца, ...


Палестински претставници соопштија дека е постигнат договор за прекин на огнот со Израел со посре...


Војвотката од Сасекс Меган Маркл сабајлето роди машко дете, објави нејзиниот сопруг, принцот Хари...


Според 92 проценти од преброените гласови од вчерашните општи избори, новиот претседател на Панам...


Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган го обвини Израел за тероризам, откако канцеларијата на т...