Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Во Албанија денеска ден на национална жалост


Во своето обраќање пред лидерите на Самитот „Брдо-Бриони“ во Тирана, на работниот сос...


Во Москва се одржа парада по повод 9 мај Денот на победата над фашизмот во Втора светска војна. Продолжи со читање


Обвинетите за тероризам на изборниот ден во Црна Гора во 2016 година се виновни, соопшти Судскиот...


Мароканските власти синоќа соопштија дека заплениле четири тони хашиш во близина на Тангера, во с...


Израелскиот весник „Израел Хајом“ денеска објави први детали од до...


Портпарол на авиокомпанијата ЕрФранс соопшти дека авионот кој летал од Париз до Мумбај итно бил п...


Иранскиот претседател Хасан Рохани најави дека Иран ќе престане да се придржува до одредени делов...


Во грчкиот Парламент денеска во 18 часот по локално време ќе почне расправата за гласање доверба ...