Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Тензично во Париз – демонстрантите бараат оставка од Макрон


Жолтите елеци и покрај повиците да не протестираат по атентатот во Стразбур и отс...


За најавената традиционална годишна прес-конференција на рускиот претседател Владимир Путин, зака...


Австралија ќе го признае Западен Ерусалим како главен град на Израел, но нема да ја премести свој...


Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер го обвини унгарскиот премиер Виктор Орбан де...


Обвинителството на Париз денеска соопшти дека почина и четвртата жртва од нападот што се случи во...


Унгарските граѓани масовно протестираат против т.н. „Закон за робови&ldq...


Косовското Собрание ги усвои законите со кои досегашните Безбедносни сили прераснуваат во Војска ...


Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изрази жалење поради одлуката на Собраниет...


Претседателот на Европскиот совет, Доналд Туск изјави дека ЕУ стои зад усвоениот договорот за изл...