Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

САД најавиja дополнителни санкции кон Русија


Бројот на жртви во уривањето на двете згради во францускиот град Марсеј достигна четири лица, соо...


Поранешниот шеф на перуанската полиција Раул Бакер уапсен е под обвинение дека е вмешан во илегал...


Демократската партија освои мнозинство во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, додека ре...


Британската премиерка Тереза Меј синоќа изјави дека договорот за излегување на Велика Британија о...


Во Бања Лука за денеска е најавен протестен собир на новинари, затоа што поминаа два месеци а се ...


Хрватската полиција пронајде 156 килограми марихуана во морето во близина на градот Оребич и кај ...


Под засилени мерки за безбедност, денеска во Њујорк почнува судскиот процес против Мексиканецот Х...


Голема група мигранти од Централна Америка која патува низ Мексико кон САД, пристигна во Мексико ...


Во големото невреме што го зафати италијанскиот остров Сисилија, загинаа 12 луѓе. Сега, вкупниот ...