Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Расправа во грчкиот Парламент за гласање доверба на Владата


Намалување на ДДВ-то од 24 отсто на 13 отсто за угостителските услуги и прехранбените производи ,...


Најмалку седум лица се ранети во пукање во училиште во Даглас, предградие на Денвер, во сојузната...


Украинските граничари вчера во Одеса запленија рекордна испорака на кокаин од Колумбија, а вкупно...


Врховната изборна комисија на Турција со седум гласа „за“ и чертири гласа „прот...


Една жена е уапсена откако фрлила јајце врз австралискиот премиер Скот Морисон за време на настан...


Тринаесет лица вчера загинаа кога приватен авион се урна во реонот помеѓу Невада и Монтереј, сооп...


На московскиот аеродром Шереметјево, во страотна трагедија загинаа 41 лице, меѓу кои и две деца, ...


Палестински претставници соопштија дека е постигнат договор за прекин на огнот со Израел со посре...


Војвотката од Сасекс Меган Маркл сабајлето роди машко дете, објави нејзиниот сопруг, принцот Хари...