Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Перу со најголем број смртни случаи од Ковид 19 во светот


Европската комисија денеска одобри употреба на вакцина на Фајзер/БиоНТек кај деца на возраст од 1...


Најголемите градови во Хрватска, Загреб и Сплит избраа градоначалници. Томислав Томашевиќ и Ивица...


Турската разузнавачка служба го уапси во странство и го врати во земјата внукот на исламскиот про...


Новиот градоначалник на Загреб, Томислав Томашевиќ од зелено-левичарската коалиција „Можеме...


Авион на нискобуџетниот ирски авиопревозник „Рајанер“ на линијата од Даблин за Краков...


Денеска во Косово стапуваат во сила новите, олеснети мерки за спречување на ширењето на пандемија...


Европската унија му испрати на Вашингтон нацрт заедничка изјава за самитот ЕУ-САД на 15 јуни, во ...


Британскиот премиер Борис Џонсон и неговата свршеница Кери Симондс тајно се венчале во Лондон, об...


Хрватските пожарникари сè уште се на терен и го гаснат пожарот кој синоќа избувна на прист...