Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Во Бразил за 24 часа нови над 48.000 заразени и 1.252 умрени од Ковид-19


Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-Ун на продолжениот состанок на Политбирото на владеачката Работн...


Светската здравствена организација сооопшти дека светот е среќен што има многу експериментални ва...


Светска здравствена организација соопшти дека од почетокот на пандемијата со новиот коронавирус в...


Од 23 до шест часот наутро две недели ќе бидат затворени ноќните клубови, сплавовите, кафулињата ...


Српскиот претседател Александар Вучиќ, ќе објави нови мерки за Белград откако е регистрирано влош...


САД поставија уште еден црн дневен рекорд за бројот на нови случаи на коронавирус...


Во Русија денеска се пријавени 6.760 новозаразени со вирусот Ковид-19, со што вкупниот број изнес...


Германската канцеларка Ангела Меркел и шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, ден...


Светската здравствена организација соопшти дека во јуни се регистрирани дури 60 отсто од вкупно 1...