Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Шпанија ќе гласа против договорот за Брегзит ако текстот за Гибралтар не се...


Косово не успеа да обезбеди доволен број гласови за прием во Меѓународната полициска организација...


Едно лица загина, а 44 други се повредени, кога патнички воз рано изутринава излета од шините во ...


Делови на Хрватска и Босна и Херцеговина денеска се зафатени од снежни врнежи, во Црна Гора е про...


Полицаец беше нападнат утрово околу пет часот со нож во Брисел, при што, според медиумите, напаѓа...


Четири лица загинаа при вооружен инцидент во болница во американскиот град Чикаго, кој според лок...


Бугарскиот премиер Бојко Борисов им наложи на Министерството за внатрешни работи и на Државната а...


Неколкумина се повредени во вооружениот инцидет во близина на градската болница во Чикаго, меѓу к...


Силна бура го погоди најголемиот остров од Канарските острови на кој живеат повеќе 800.000 луѓе. ...Австрија ги поддржува напорите на земјите од Западен Балкан да станат членки на Европската ...