Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Вархеји: Лидерите ќе потврдат дека се посветени на целосна интеграција и чл...


Жил Теобалд, највозрасниот Французин почина денеска на 112-годишна возраст, во својот дом во Фор-...


Невреме со пороен дожд и град ја погоди денеска Катанија, на Сицилија, а градските власти објавиј...


Ефективноста на вакцината против Ковид-19 на Фајзер се намалува од 88 на 47 проценти шест месеци ...


Платите, осигурување од невработеност, пензиите: околу 200 демонстрации се планирани за денеска н...


Шведската Агенција за јавно здравје соопшти дека ја препорачува за аплицирање вакцината „Ко...


Седум часа Фејсбук, Инстаграм и ВатсАп кои беа недостапни за корисниците, се вратија во функција....


Паднаа двете најголеми социјални мрежи. Корисниците на Фејсбук и Инстаграм денес пријавиле прекин...


Десетици сегашни и поранешни државници и моќни милијардери поврзани со компании кои користеле дан...


Шведскиот карикатурист Ларс Вилкс, кој го нацрта пророкот Мухамед со тело на куче, загина во сооб...