Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Земјотрес од 5 степени ја погоди Австралија


Едно лице е убиено на местото на инцидентот во Мелбурн, каде полицајци застрелаа напаѓач со нож.<...


Вооружен напаѓач отвори оган во бар во Калифорнија убивајќи над 10 л...


оранешниот сопственик на „Агрокор“ Ивица Тодориќ, против кого е покрената истрага пор...


Таџикистанските безбедносни сили убиле најмалку 13 затворници за време на бунт кој избувнал синоќ...


На изборите за американскиот Конгрес во САД нема апсолутен победник. По Демократите освоија мнози...


Демократската партија освои мнозинство во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес, додека ре...


Американскиот Стејт департмент соопшти дека ќе воведе дополнителни санкции кон Русија бидејќи Мос...


Бројот на жртви во уривањето на двете згради во францускиот град Марсеј достигна четири лица, соо...


Поранешниот шеф на перуанската полиција Раул Бакер уапсен е под обвинение дека е вмешан во илегал...