Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Австралиската Влада оддели 50 милиони долари за спас на загрозените животни...


Најголемата австриска новинска агенција АПА била цел на хакерски напади во ноември, објави виенск...


Вулканот Тал утрово почна да исфрла лава, соопшти Филипинскиот институт за вулканолог

Дир...


Премиерот на Хрватска, Андреј Пленковиќ изјави дека хрватското претседавање со Европска унија пре...


Предупредување за инцидент во нуклеарна централа во јужна Канада беше по грешка испратено до моби...


Околу илјада луѓе синоќа во центарот на Техеран бараа оставка од врховниот ирански верски лидер а...


Најмалку 11 лица, меѓу кои и двајца работници во службите за итни случаи, загинаа во силното невр...


Американскиот државен секретар Мајк Помпео остро го осуди нападот врз воздухопловната база, Балад...


Рамуш Харадинај пред неколку месеци поднесе оставка од премиерската функција, а сега и на лидерск...


Австралискиот мегапожар, што беснее веќе 10 недели, конечно е ставен под контрола, соопштија дене...