Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Бела куќа: Администрацијата на Трамп нема да соработува со истрагата


Тензичната состојба на турско – сириската граница почна откако турскиот претседател Реџеп Т...


Рускиот претседател Владимир Путин денеска го одликуваше американскиот астронаут Ник Хејг со орде...


Во две одвоени истраги утрово издадени се налози за апсење на 108 лица осомничени за членство во ...


Најмалку 17 лица се повредени кога неидентификуван маж удри во неколку возила во центарот на Лимб...


Германската полиција објави дека на стотици корисници на електрични тротинети им ги одземале воза...


Американскиот државен секретар Мајк Помпео рече дека САД сакаат Грција да го предводи Балканот. Продолжи со читање


Од синоќа има надеж, затоа што вчера се покажа храброст и промената се случи, нашиша утринава на ...


Австрискиот претседател Александар ван дер Белен денеска му го даде мандатот за формирање нова вл...


Активисти против климатски промени денеска во 60 градови низ целиот свет го блокираат сообраќајот...