Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Состанок Макрон, Си, Меркел и ЕУ во Париз


Непознати лица околу 4 часот утрово фрлиле рачна бомба во дворот на конзулатот на...


Мисијата на НАТО во Авганистан соопшти дека во текот на операцијата ...


Под мотото „Да не оставиме никого зад себе – Вода за сите“ дене...


Според најновите извештаи на ОН и на владите на африканските земји, циклонот &bdq...


Ирачките власти соопштија дека најмалку 83 луѓе загинале при вчерашното потонување на претоварен ...


По седум часа преговори, земјите членки на ЕУ го прифатија барањето на Обединетото Кралство за од...


Илајдници жители на албанија одново излегоа на прортест да го изразат незадоволствот...


При експлозијата во хемиска фабрика во источниот дел на Кина загинаа шест лица, додека 30 се тешк...


Холандските обвинители ќе го обвинат осомничениот за нападот во трамвај во Утрехт за „убист...