Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Мета смета дека барањата на студентите се праведни и спроведливи


Шпанската Цивилна гарда соопшти дека уапсила организатори на мрежа, која се претставувала како ту...


Генералното собранисе на Обединетите нации вчера, со големо мнозинство, но без гласовите на САД и...


Италијанската полиција синоќа објави дека уапсила 20-годишен Сомалиец, осомничен член на Исламска...


Претседателот на Србија Александар Вучиќ на Твитер објави неколку реченици од синоќешното обраќањ...


Реформите во земјава и имплементацијата на договорот од Преспа, ќе бидат тема на утрешните разгов...


Отстранувањето на блокадите поставени на кружните текови и патиштата од страна на „жолтите ...


Претседателот на Косово, Хашим Тачи пред денешната седница на Советот за безбедност на Обединетит...


Германија ќе им исплати еднократна компензација на Евреите, кои како деца го преживеале Холокауст...


Амбасадата на Република Турција во Приштина ја поддржа трансформацијата на Безбедносните сили (ФС...