Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Стоте најбогати Словенци заедно имаат 5,7 милијарди евра


Поранешниот британски министер за Брегзит, Дејвид Дејвис изјави дека Парламентот ќе го отфрли дог...


Основачот на Викиликс Џулијан Асанж е обвинет по тајно обвинение, објави денеска „Вашингтон...


Албанскиот претседател Илир Мета, гостувајќи во синоќешната емисија „Опен” на тиранск...


Бројот на потврдени жртви во пожарите во Калифорнија се искачи на 63 лица, додека 630 се сметаат ...


Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, гo упати новинарoт од унгарската телевизија „24“ од...


Хрватскиот суд наложи гаранција во износ од околу милион евра за основачот на задолжената хрватск...


Британскиот министер за Брегзит Доминик Рааб, поднесе оставка, истакнувајчи дека „не може с...


Потпретседателот на САД Мајк Пенс соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп планира сле...


Најмалку 50 години затвор за убиство на дете предвидува нов турски нацрт загон, објавен денеска в...