Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Премиерот на Малта ќе поднесе оставка на 18 јануари


Холандската полиција соопшти дека денеска го уапси 35-годишникот осомничен дека со нож ранил три ...


Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека гасоводот „Турски тек“ ќе...


Албанскиот премиер на денешната владина седница изјави дека се прекинати потрагата и спасувачките...


Премиерот на Албанија, Еди Рама денеска изјави дека во земјотресот кој неделава ја погоди неговат...


Хрватскиот град Сплит синоќа беше погоден од силно невреме, проследено со обилен дожд и грмотевиц...


Американскиот претседател Доналд Трамп ќе се сретне со францускиот колега Емануел Макрон и герман...


Британската полиција го идентификува напаѓачот, кој вчера во Лондон усмрти две лица како 28-годиш...


Тажни приказни секојдневно доаѓаат од албанија, во градот туман, спасувачите од под урнатините ги...


Нов земјотрес со јачина од 3,8 степени ја погоди синоќа Албанија, соопшти европскиот...