Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Во два стана во Лондон пронајдени бомби


Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан утрово на Твитер објави дека доколку е п...


 

Воопшто не сум изненаден како гласаа земјите од регионот во однос на приемот на Ко...


Британската премиерка, Тереза Меј, попладнево ќе се сретне со претседателот на Европската Комисиј...


Бугарскиот премиер Бојко Борисов им наложи на Министерството за внатрешни работи и на Државната а...


Италијанската полиција денеска конфискува осум луксузни вили кои илегално во Рим ги изградиле чле...


Шпанија нема да го поддржи нацрт-договорот меѓу Лондон и ЕУ за Брегзит ако текстот за спорната бр...


Косово не успеа да обезбеди доволен број гласови за прием во Меѓународната полициска организација...


Едно лица загина, а 44 други се повредени, кога патнички воз рано изутринава излета од шините во ...


Делови на Хрватска и Босна и Херцеговина денеска се зафатени од снежни врнежи, во Црна Гора е про...