Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Официјални претставници на Велика Британија и ЕУ разгледуваат проширување н...


Илјадници граѓани на Калифорнија останаа без електрична енергија по бурата која го зафати северни...


Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун се наоѓа во официјална посета на Кина на покан...


Српско-црногорската заедница во Албанија, која Христовото раѓање,Божик,  го слави според јул...


Италијанската полиција во селото Алгеро, на островот Сардинија  заплени 11 килограми хероин,...


Најмалку шест лица загинаа како последица на лошите временски услови во Германија, Австрија и Шва...


Рождеството Христово, Божик, денеска го чествуваат православните христијани чии ц...


Најмалку шест лица загинаа како последица на лошите временски услови во Германија, Австрија и Шва...


Претседателот на Русија, Владимир Путин денеска потпиша декрет за доделување на орденот „Св...


Суд во јужна Кина го осуди на смрт мажот кој повреди 12 деца во напад со нож во градинка, јави де...