Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Емануел Макрон им предлага „нов договор“ на Французите


Американскиот претседател Доналд  Трамп во телефонско интревју за телевизијата Фокс Њуз одби...


Изгласаните уставни измени во македонското Собрание и префрлената топка на соседниот терен, донес...


Германската Агенција за заштита од конкуренција планира на компанијата „Фејсбук“ да и...


Почеток на седницата во вторник напладне и гласање во среда навечер ќе биде предлогот на претседа...


Зимска бура со силен снег на американскиот Среден запад, поради која најмалку пет луѓе загинаа, с...


Тројца германски скијачи загинаа во лавина на австриските Алпи, а уште едно лице се смета за исче...


По повлекувањето на Панос Каменос од коалициската влада, грчкиот премиер Алексис Циприс...


Коалицискиот партнер во грчката Влада, претседателот на Независни Грци и министер за...

Во Белград и вчера беше одржан е нов голем масовен протест против насилието под слоганот „Е...