Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Конфискувани осум луксузни вили на мафијаши во Рим


Шпанија нема да го поддржи нацрт-договорот меѓу Лондон и ЕУ за Брегзит ако текстот за спорната бр...


Косово не успеа да обезбеди доволен број гласови за прием во Меѓународната полициска организација...


Едно лица загина, а 44 други се повредени, кога патнички воз рано изутринава излета од шините во ...


Делови на Хрватска и Босна и Херцеговина денеска се зафатени од снежни врнежи, во Црна Гора е про...


Полицаец беше нападнат утрово околу пет часот со нож во Брисел, при што, според медиумите, напаѓа...


Четири лица загинаа при вооружен инцидент во болница во американскиот град Чикаго, кој според лок...


Бугарскиот премиер Бојко Борисов им наложи на Министерството за внатрешни работи и на Државната а...


Неколкумина се повредени во вооружениот инцидет во близина на градската болница во Чикаго, меѓу к...


Силна бура го погоди најголемиот остров од Канарските острови на кој живеат повеќе 800.000 луѓе. ...