Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Катругалос: Немам никаков сомнеж за ратификацијата на Договорот од Преспа в...


Американските власти соопштија дека бројот на загинати во пожарот во северниот дел на Калифорнија...


Двајца пакистански полицајци загинаа и еден чувар е повреден во напад што денеска е извршен врз к...


По наредба на началникот на грчката полиција, вкупно 13 лица вработени во одделот одговорен за из...


Припадници на косовските специјални единици РОСУ упаднаа рано изутринава во северниот дел на Косо...


Руската компанија „газпром“ донесе одлука гасоводот „Турски поток“ да ја ...


Европската Унија и Обединетото Кралство постигнаа договор за Предлог-политичката декларација за и...


Зголемени тензии и трговска војна откако Косовската влада воведе царини од 100 насто на сите сток...


Протестите пред албанскиот Парламент на жителите од населбата „Астир“ во Тирана, чии ...


Полицијата од италијанскиот град Бреша заплене 130 килограми кокаин и повеќе парчиња огнено оружј...