Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Дачиќ: Ѓукановиќ продолжува да ги плаши граѓаните на Црна Гора со лаги за С...


Двајца загинати, 619 спасени, уништени домови, поплавени улици, материјална штета, остави зад себ...


Европската агенција за лекови (ЕМА) одобри употреба на дексаметазон за лекување на пациентите со ...


Министерот за финансии на Франција, Бруно ле Мер изјави дека е позитивен на новиот коронавирус. Продолжи со читање


Бурата „Јанос” позната како медитерански ураган денеска ја погоди западна Грција и по...


Рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е номиниран за нобелова награда за мир, објави Сергеј Ер...


Лидерите на ЕУ и на Западен Балкан ќе се сретнат на 10 ноември на самит во Софија, кога треба да ...


Седум лица починаа, а најмалку 177 се заразени откако присуствувале на свадба – ова е тажна...


Генералниот секретар на Обединети нации, Антонио Гутереш предупреди дека пандемијата со Ковид-19 ...


Критичарот на Кремљ, Алексеј Навални на Инстаграм објави дека бил отруен со шише вода во хотелска...