Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Си-Ен-Ен: Од почетокот на ноември со коронавирус се заразени три милиони Ам...


Во екот на заклучување поради Ковид во Лондон има гробишта на црни такси возила. На едно од нив с...


Кралот на Тајланд, Маха Вачиралонгкорн може да биде протеран од Германија доколку продолжи да изд...


Од Ерменија во Нагорно-Карабах од 14 ноември досега се вратиле 9.000 бегалци, кои биле придружува...


Премиерот на Етиопија, Абиј Ахмед, им даде рок од 72 часа на бунтовничките сили во провинцијата Т...


Изборниот штаб на американскиот претседател Доналд Трамп поднесе жалба против пресудата на Федера...


Поранешниот француски претседател Никола Саркози денеска ќе се појави пред суд под обвинение за к...


Германија може во декември да почне со вакцинирање на граѓаните против коронавирусот, соопшти гер...


Во Франција, во последните 24 часа се регистрирани 13.157 нови случаи на коронавирус, а починале ...


Во изминатите 24 часа во Грција починаа 103 лица од Ковид-19, а намален е бројот на нови случаи в...