Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Најмалку 22 загинати и над 300 повредени во земјотрес во Пакистан


Лидерот на опозициската Лабуристичка партија Џереми Корбин го повика премиерот Борис Џонсон ведна...


Земјотрес со јачина од 4,7 степени го погоди денеска југозападниот дел на Истанбул.

По не...


Полицаец на Флорида е отпуштен од работа откако уапсил две шестгодишни деца минатата недела порад...


Силно невреме проследено со обилен дожд, силен ветер и  грмежи синоќа ја зафати Тирана и пов...


Синдикати, федерации и здруженија на работници од Грција, за денеска закажаа генерален 24часовен ...


Видео на кое се гледа татко кој безмилосно ја удира својата мала ќерка за да ја научи правилно да...


Британскиот Врховен суд утре ќе ја донесе одлуката за тоа дали налогот на премиерот Борис Џонсон ...


Претседателот на САД Доналд Трамп смета дека заслужува да ја освои Нобеловата награда за мир по п...


Најмалку 20 лица загинаа денеска, од кои тројца беа убиени од полицијата, во насилните протести п...