Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

На 20 јануари протест во Атина против Договорот од Преспа


Во 14.00 часот, по локално време, според проценките на улиците во Франција имало 32.000 жолти еле...


Коалициски партнери во грчката Влада, Алексис Ципрас и Панос Каменос утре во 10.30 часот по локал...


Француските власти соопштија дека според последниот биланс од екслозијата што се случи изутринава...


Три лица загинаа и 23 се повредени во сообраќајна несреќа во Отава откако градски автобус удри во...


Делумната блокада на американската влада влезе денеска во 22 ден и со тоа е најдолга во историјат...


Американското ФБИ покренало истрага за претседателот Доналд Трамп откако тој го отпушти тогашниот...


Во изминатите седум дена беа регистрирани големи врнежи од снег во Австрија, и во лавини загинаа ...


Неколку луѓе се повредени во експлозија при истекување гас во продавница за бели пецива во Париз....


Првата честитка од Грција до македонскиот премиер за изгласаните уставни измени пристигна од грчк...