Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Бугарија купува оклопни возила од европските земји


Драматичен пад на акциите на Волстрит избриша 2,1 процент од нето-вредноста на заедничкото богатс...


Сите средства на владата на Венецуела во САД се замрзнати. Ваквата одлука на американскиот претсе...


Рускиот огранок на „Гринпис“ соопшти дека покрај сите напори продолжуваат да горат шу...


Непознат маж ноќеска пукал во ноќен клуб во северниот дел на канадскиот град Торонто, при што сед...


Американскиот претседател Доналд Трамп вчера му нареди на Министерство за правда да предложи такв...


Европскиот совет синоќа го именуваше министерот за надворешни работи на Шпанија Жозеп Борел за но...


Хаосот низ патиштата и непочитувањето на сообраќајните правила ги донесоа „жолтите елеци&ld...


Американски обвинители побараа смртна казна за напаѓачот од Тексас кој застрела 20 луѓе...против ...


Бројот на загинати во  масакрот во американскиот град Ел Пасо, Тексас, денеска се искачи на ...