Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Засилени контроли на австриските аеродроми поради враќање на борците на ИД


Социјаните мрежи Фејсбук и Инстаграм „паднаа“ во о...


Британските пратеници во Долниот дом на Парламентот вечерва повторно ...


Месеци пред несреќата во Етиопија, во која во неделата загинаа 157 луѓе, пилоти се жалеле на феде...


Американскиот претседател Доналд Трамп телефонски разговарал со главниот директор на Боинг Денис ...


Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро, објави победа синоќа во „електричната војна&rdq...


Помеѓу 1.500 и 2.000 луѓе го напуштија Багуз, последната енклава на Продолжи со читање


Долниот дом на британскиот Парламент вечерва со 391 глас „против“ и 242 гласа „...


Европската агенција за воздухопловна безбедност (ЕАСА) ги суспендира си...


Британскиот Парламент вечерва по втор пат ќе гласа за за Договорот за Брегзит, кој веќе еднаш го ...