Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

„Телеграф“: Повеќе од 30 конзервативни пратеници подготвени да го блокираат...


Хрватска вчера ја зафати невреме проследено со поројни дождови и град, а три лица биле повредени....


Најмалку 29 лица загинаа рано утринава во северна Индија, кога автобус излета од експресен пат и ...


Гасеници-напаѓачи со токсични влакна предизвикаа паника во некои делови на Германија, што доведе ...


Косовскиот министер за надворешни работи Беџет Пацоли изјави дека приштинска делегација нема да у...


По синоќешната победа на Нова демократија на предвремените парламентарни избори во Грција и можно...


Опозициската Нова демократија на конзервативниот лидер Киријакос Мицотакис, води по предвремените...


Непознати и маскирани лица влетале во гласачко место во атинската населба Ексархија што важи за н...


Околу 10 милиони Грци гласаат на предвремените парламентарни избори. Гласачките места беа отворен...


Лидерите на на двете главни партии во обединетата албанска опозиција,ги повикаа граѓаните да учес...