Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Севернокорејскиот лидер го надгледуваше тестирањето на новото оружје


Американскиот милијардер Џефри Епстајн, обвинет за низа случаи на педофилија, се самоуби во затво...


Спасувачкиот брод „Опен армс“, кој веќе една седмица чека во Средоземното Море да се ...


Во моментов има 219 шумски пожари во Русија на површина од 228.840 хектари, а службите за итни сл...


Силно невреме, наместа проследено со торнадо, ги погоди Луксембург, делови на Холандија и Германи...


Најмалку 57 лица загинаа, а 65 се повредени при експлозија на цистерна со нафта во Танзанија.

...

Милион луѓе се евакуирани и откажани се стотици летови поради тајфунот, кој го погоди источниот д...


Патрик Крузиус, мажот обвинет за смртоносниот напад во американскиот град Ел Пасо, при предавањет...


Северна Кореја утрово лансираше проектил, кој, според јужнокорејските власти, најверојатно е бали...


Американската конференција за градоначалници, која претставува 214 градови со републикански и дем...