Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Меѓународен ден на децата болни од рак


Во пожар што вчера изби во Дом за деца без родители во близина на главниот град на Хаити, Порт о ...


Универзитетите во Европа, САД и во Австралија последните месеци биле на мета на иранските хакери,...


Патниците на крузерот „Вестердам“, кој две недели помина на море откако пет земји не ...


Најмалку 19 деца се повредени кога основното училиште во кое се наоѓале било изложено на оган меѓ...


Францускиот претседател Емануел Макрон упати писмо до косовскиот премиер Албин Курти во кое му че...


Најмалку 21 лице загина во серија лавини што вчера ја погодија Дајкунда, централна провинција во ...


Бројот на жртви од новиот коронавирус се искачи на 1.383, а регистрирани се 5.090 нови случаи, шт...


Претседателот на Русија, Владимир Путин изјави дека во земјата нема да се легализираат истополови...


Во Јапонија денеска е потврдена првата жртва на коронавирусот, изјави јапонскиот министер за здра...