Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

„Фејсбук“ евакуираше четири згради поради сомнителна пратка


Патничкиот авион „боинг 737“ со 152 патници и членови на екипаж денес безбедно слета ...


Хеликоптер на оружените сили на Германија се урна во северните делови на земјата, при што загина ...


Силите лојални на либискиот воен лидер Халиф Хафтар ќе почнат силни воздушни напади врз цели во г...


Американската армија соопшти дека нападнала седиште на раководството на Ал Каеда и место за обука...


На израелскиот аеродром Бен Гурион е прогласена состојба на највисока готовност додека се чека сл...


Косовскиот претседател Хашим Тачи истакна дека во општините во северно Косово со мнозинско српско...


Генералштабот на армијата на Јужна Кореја денеска соопшти дека е забележан „неидентификуван...


Најмалку 34 луѓе загинаа и 68 се ранети во експлозија што одекна денеска во близина на центарот н...


Полицијата во Хонг Конг користела палки и солзавец за да ги растера демонстрантите да заземат дел...