Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Трамп следната година ќе се сретне со севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун


Најмалку 50 години затвор за убиство на дете предвидува нов турски нацрт загон, објавен денеска в...


Невработен Турчин, кој се качил на покривот на турскиот Парламент во Анкара, се заканува дека ќе ...


Неколку илјади американски пожарникари седми ден се борат со големите шумски пожари во Калифорниј...


Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција (АДЕДИ) за денеска закажа 24-часовен штрајк...


Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе ја предупреди Владата дека Обединетото кралство ќе тр...


Бројот на загинати во пожарите во Калифорнија постојано расте, спасувачките екипи неуморно ги бар...


Британската премиерка Тереза Меј изјави синоќа дека преговорите за излез на нејзината земја од ЕУ...


Непознати лица рано утрово поставиле бомба пред домот на грчки јавен обвинител, а експлозивниот м...


Во пожарите од невидени размери кој од четвртокот беснеат во Калифорнија, загинаа повеќе од 30 лу...