Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

„Газета експрес“: Вонредните избори во Косово на 29 септември


Поротата во судот во Кливленд одреди 50 милиони долари отштета за човекот кој тврди дека полицајц...


Претседателот на САД Доналд Трамп изјави дека севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун сака повторно д...


Велика Британија беше погодена од невреме, проследено со ветрови кои достигнаа брзина од 97 килом...


Претседателот на Северна Кореја Ким Џонг-ун го надгледуваше тестирањето на новото оружје за време...


Американскиот милијардер Џефри Епстајн, обвинет за низа случаи на педофилија, се самоуби во затво...


Спасувачкиот брод „Опен армс“, кој веќе една седмица чека во Средоземното Море да се ...


Во моментов има 219 шумски пожари во Русија на површина од 228.840 хектари, а службите за итни сл...


Силно невреме, наместа проследено со торнадо, ги погоди Луксембург, делови на Холандија и Германи...


Најмалку 57 лица загинаа, а 65 се повредени при експлозија на цистерна со нафта во Танзанија.

...