Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

САД веруваат дека Русите тестирале хиперсонична крстосувачка ракета


Голем пожар избувна во шумскиот предел на грчкиот остров Евија. Евакуиран е еден манастир, а на ж...


Пожар избувна денеска и на грчкиот остров Тасос, еден од најпосетуваните за летните одмори, објав...


Црногорскиот Закон за ограничување на употребата на тутунски производи, според кој ќе биде забран...


Осум оперски певици и еден танчер го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуалн...


Жена е хоспитализирана откако се здобила со убодни рани во напад со нож што се случи денеска во а...


Голем пожар избувна во јужно предградие на Багдад, проследено со експлозии, при што загина едно л...


Италијанскиот Сенат денеска ќе го разгледа предлогот за изгласување недоверба на Владата.

Продолжи со читање

Судот во главниот град на Норвешка, му одреди 30-дневен притвор на 21-годишниот Филип Мансхаус, к...


Бројот на жртвите од експлозијата на цистерна со нафта во Танзанија се зголеми на 75, откако уште...