Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Во Германија уапсен Босанец поради вмешаност во терористичкиот напад во Пар...


Европа и денеска се обидува да се справи со топлотниот бран за кој како што најавија метеоролози,...


Авион марка „Ан-24“ на руската авиокомпанија „Ангара“ се сруши во руската...


Албанскиот претседател Илир Мета синоќа направи уште еден напор за надминување на политичката кри...


При селфи загинале петпати повеќе луѓе отколку при напади на ајкули во светот. Во периодот меѓу о...


Венецуелските власти спречија нов обид за државен удар, изјави министерот за информации, Хорхе Ро...


Американскиот претседател Доналд Трамп остро ја критикуваше Европа пред самитот на Г-20 во Јапони...


Антитерористичката акција во рускиот град Саратов заврши со убиство на еден од милитантите за кој...


Германскиот хуманитарен брод „Си-Воч“ со 42 мигранти влезе денес во италијанските вод...


Фотографија на која се гледа безживотното тело на 26 годишниот Оскар Алберто Мартинез и неговата ...