Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

По Харадинај, и Јакуп Красниќи повикан од Специјалниот суд во Хаг


Иранската Револуционерна гарда соопшти денеска дека запленила британски танкер со нафта во страте...


Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување ...


Силен земјотрес со јачина од 5,1 според Рихтер е почувствуван во Атина, во 14.13 часот по локално...


Да се погрижиме да се спроведе Договорот од Преспа онака како што е потпишан и си...


Седумнаесет луѓе се повредени, од кои некои потешко, при судир на два автомобила кои влетале во г...


Во силна експлозија на гас во Крајстчрч, каде што пред четири месеци имаше смртоносни напади во д...


Лицето кое го подметна пожарот во студиото за анимација во Кјото, во кој загинаа најмалку 33 лица...


Седум лица се водат за исчезнати по поројните дождови што ја зафатија северозападна Турција во по...


Американскиот претседател Доналд Трамп денеска изјави дека американски разорувач соборил еден ира...