Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Најмалку 50 лица загинаа во пожарите во Калифорнија


Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција (АДЕДИ) за денеска закажа 24-часовен штрајк...


Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе ја предупреди Владата дека Обединетото кралство ќе тр...


Бројот на загинати во пожарите во Калифорнија постојано расте, спасувачките екипи неуморно ги бар...


Британската премиерка Тереза Меј изјави синоќа дека преговорите за излез на нејзината земја од ЕУ...


Непознати лица рано утрово поставиле бомба пред домот на грчки јавен обвинител, а експлозивниот м...


Во пожарите од невидени размери кој од четвртокот беснеат во Калифорнија, загинаа повеќе од 30 лу...


Ставот дека Нова демократија нема да гласа за ратификација на Договорот од Преспа, ниту во овој, ...


Пронајдени се телата на уште шест лица кои загинаа во пожарите во Калифорнија, со што смртниот би...


Една година откако ја обвини Москва за воена агресија и мешање во изборите, британската премиерка...