Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Акар: Убијците на Кашоги го изнеле неговото тело од Турција во својот багаж...


Демонстрантите во Франција, кои веќе втор ден протестираат поради поскапувањето на горивата и пат...


Три лица се убиени денеска, а 15 се повредени, во напад со граната во молитвена сала во северниот...


Министерот за надворешни работи на Косово Беџет Пацоли објави денеска дека е утврдена агендата на...


Откако вчера 287.000 лица протестираа во Франција поради покачувањето на цените на горивото, авто...


Во Белград рано утрово почна да паѓа првиот снег во оваа сезона. Забележано е дека снегот почнат ...


Циклонот „Гаџа“ што го погоди југоисточниот дел на Индија однесе најмалку 33 жртви, с...


Една жена (50) загина, а најмалку 227 се повредени, од кои шестмина се во тешка состојба, на сино...


Американските власти запленија 18,5 тони кокаин чија вредност е 500 милиони долари. Дрогата е зап...


Американската центална разузнавачка агенција ЦИА смета дека саудискиот принц Мохамед Бин Салман г...