Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Во Бразил над 6 милиони случаи на коронавирус и речиси 170.000 починати


Албанскиот претседател Илир Мета и неговата сопруга Моника Круемади, лидерка на опозициското Движ...


Кинеските власти тестираат милиони луѓе, воведуваат карантини и затвораат училишта, откако мината...


Уште 45 лица починаа во Словенија како резултат на коронавирусот, со што вкупниот број на смртни ...


Водечкиот американски експерт за инфективни болести Ентони Фаучи изјави дека САД во релативно брз...


Новоизбраниот претседател на САД Џо Бајден го избра својот долгогодишен близок соработник задолже...


Тестовите покажаа дека вакцината за коронавирус развиена од Универзитетот во Оксфорд е 70 процент...


Избраниот американски претседател, Џо Бајден, се очекува да го назначи дипломатот Ентони Блинкен ...


Лидерите на Групата 20 индустриски најразвиени земји во светот и земјите во развој, на самитот пр...


Изборниот штаб на американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека се дистанцира од Сидни Пауе...