Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Израел и Хамас постигнаа договор за ставање крај на конфликтот во Газа


Генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Аданом Гебрејесус предупр...


Властите во Венецуела соопштија дека помилувале над 100 опозициски политичари, меѓу кои и повеќе ...


Силен земјотрес со јачина од 6,7 степени денеска потресе области на северот на Чиле, објави герма...


Конечни резултатите од изборите во Црна Гора, Демократската партија на социјалистите со 35,6 % ос...


на 31 август 1997 се случи трагичната соображајна несреќа во која загина принцезата Дијана.

...

Унгарскиот премиер Виктор Орбан издаде декрет со кој се забранува влез на странци во земјата, со ...


Поранешниот потпретседател Џо Бајден ќе ги лиши Американците од правото да купуваат и користат ог...


Државната изборна комисија на Црна Гора (ДИК) објави прелиминарни резултати врз основа на 98,55 о...


Известувачот на Европскиот парламент за Црна Гора, Тонино Пицула, синоќа рече дека големата излез...