Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Силен земјотрес на Карибите, издадено предупредување за цунами кај Јамајка


Во Германија е потврден првиот случај на коронавирусот, епидемијата што избувна во Кина кон крајо...


Американскиот претседател Доналд Трамп соопшти дека денеска напладне ќе го објави долгоочекуванио...


Светските здравестени власти ги засилуваат напорите за да се спречи ширењето на смроносниот корон...


Втор напад за само седум дена врз американската амбасада во Багдад. Врз објектот се истрелани пет...


Во близина на хрватскиот остров Зларин, во Јадранското Море се урна воен хеликоптер, соопшти хрва...


Патнички авион во кој имало повеќе од 80 лица се урнал и запалил во Авганистан, во подрачје што е...


Две експериментални вакцини за новиот коронавирус, кои ги развиваат научници во рускиот Државен и...


Најмалку 80 лица починаа од коронавирусот, а само во Кина се заразени 2.744 лица.

Вирусот...


Во земјотресот, со јачина од 6,8 степени што го зафати источниот дел на Турција, 34 лица загинаа ...