Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Макрон ги повика синдикатите да го прекинат штрајкот за празниците


Во Хрватска денеска се одржуваат претседателски избори, на кои 3,85 милиони избирачи ќе одлучат к...


Косовскиот премиер во оставка Рамуш Харадинај вели дека приоритет на неговата земја е спроведувањ...


Во делови на Австралија, поради екстремните температури, објавени се итни предупредувања за пожар...


Крадци украле камион со 160.000 колачи прелиени со чоколадо, соопшти австриска компанија што ги п...


Во Хрватска денеска започна изборниот молк во пресрет на претседателските избори, на кои 3,85 мил...


Германската Влада ќе ја поддржи албанската Влада со грант од четири милиони евра за санација на п...


Француската агенција за конкуренција ја казни американската технолошка компанија Гугл со 150 мили...


Европската унија покажа неможност за решавање на косовското прашање, оцени шефот на руската дипло...


Британската Влада планира до 9 јануари да го ратификува договорот за Брегзит во Долниот дом, изја...