Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

ВТОР КРУГ ОД ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ ВО ХРВАТСКА, ГРАБАР КИТАРОВИЌ ИЛИ МИЛА...


Австриското Министерство за надворешни работи е „под сериозен кибер напад“, соопштија...


Четири американски авиони CVT-22B Osprey и два воени транспортера C-130 Hercules слетале во воена...


Во Хрватска се одржува вториот круг од претседателските избори, седми по ред, со повеќе од 3,8 ми...


Ирански хакери урнаа интернет страница на американска федерална агенција и објавија пораки со вет...


Претседателот на Австриската народна партија и веројатен иден канцелар на државата, предложи во В...


САД почнаа со префрлање во Кувајт на повеќе од 4.000 војници од составот на 82-та воздушно-десант...


Белата куќа го информираше официјално Конгресот за акцијата спроведена во петокот по наредба на а...


Воена академија во либискиот главен град Триполи, беше погодена синоќа во воздушен напад, при што...


Претседателот на САД, Доналд Трамп, најави дека нивна мета се 52 ирански цели што ќе бидат погоде...