Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Во пожарите во Калифорнија загинаа 63 лица, 630 исчезнати


Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, гo упати новинарoт од унгарската телевизија „24“ од...


Хрватскиот суд наложи гаранција во износ од околу милион евра за основачот на задолжената хрватск...


Британскиот министер за Брегзит Доминик Рааб, поднесе оставка, истакнувајчи дека „не може с...


Потпретседателот на САД Мајк Пенс соопшти дека американскиот претседател Доналд Трамп планира сле...


Најмалку 50 години затвор за убиство на дете предвидува нов турски нацрт загон, објавен денеска в...


Невработен Турчин, кој се качил на покривот на турскиот Парламент во Анкара, се заканува дека ќе ...


Неколку илјади американски пожарникари седми ден се борат со големите шумски пожари во Калифорниј...


Синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција (АДЕДИ) за денеска закажа 24-часовен штрајк...


Британската премиерка Тереза Меј денеска ќе ја предупреди Владата дека Обединетото кралство ќе тр...