Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски денеска изјави дека можноста украинскиот патнички ав...


„Њујорк тајмс“ објави видео-снимка на која наводно се гледа како иранска ракета го со...


Земјите-членки на Советот за безбедност на Обединети нации треба да се воздржат од двојни стандар...


Претставничкиот дом на американскиот Конгрес синоќа изгласа резолуција, со која се ограничува пре...


Американскиот државен секретар Мајк Помпео и генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг телефо...


Вулканот Попокатапетл во Мексико исфрли камења, што летаа 1,6 километри, соопшти мексиканската На...


Мексиканскиот Национален центар за спречување на природни катастрофи „Cenapred“ инфор...


Земјотрес со интензитет од 6,3 степени според Рихтерова скала го погоди денеска рускиот далечен и...