Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет Свет

Насилствата во Венецуела ја зедоа првата жртва


Десетина дена откако беше поставен, споменикот на Александар Велики во центарот н...


Косовскиот премиер Рамуш Харадинај по денешната средба со Меѓуминистерскиот комитет за зачленувањ...


Лидерот на албанската опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша, по вчерашната едночасовна сред...


Полицијата во Венецуела синоќа употреби солзавец врз учесниците на протестот на опозицијата во Ка...


Основачот на Викиликс Џулијан Асанж, кој вчера во суд во Лондон беше осуден на 50 недели затвор п...


Законодавната власт на Флорида одобри закон кој ќе им дозволува на наставниците да носат пиштол в...


Во рамки на одбележувањето на Меѓународниот ден на трудот од различни делови во светот денеска пр...


Ситуацијата во главниот град на Венецуела Каракас и натаму е тензична, ден по обидот за пуч. Оспо...


Ширум Европа, денеска, работниците излегоа на протест, прославувајќи го Меѓународниот ден на труд...